КРЕМЕНЧУЦЬКИЙ ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ
(ЯСЛА-САДОК) № 62
КРЕМЕНЧУЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ КРЕМЕНЧУЦЬКОГО РАЙОНУ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Ставлю завдання
1
Для себе
реалізовувати освітню роботу з дітьми на підставі особистісної та соціально-орієнтованої моделі спілкування "педагог - дитина - батьки"
2
Для колективу
надати можливості для впровадження інновацій та сформулювати відповіді на зовнішні та внутрішні виклики
3
Для здобувачів освіти
бачити щасливі усміхнені дитячі обличчя під мирним небом України
Семінар-практикум
"Соціально-економічне виховання дошкільників"
Педагогічний аукціон ігор та завдань для розвитку фінансово-економічної грамотності дошкільнят
(24.10.2024)
Педагогічна рада
"Формування мовленнєвої компетентності дошкільників"
(28.05.2024)
Організація роботи з дітьми під час літнього періоду
(травень, 2024)
Планування
освітнього
процесу
Безпека життєдіяльності
Організація освітньої взаємодії з дітьми
Робота з батьками
Плануйте організацію освітнього процесу в літній період так, щоб максимально:
-
забезпечити психологічний комфорт дітей та всіх учасників освітнього процесу;
-
налагодити умови для відновлення нервової системи дітей та всіх учасників освітнього процесу;
-
посилити реабілітаційний напрям;
-
активізувати роботу практичного психолога або психологічної служби;
-
забезпечити безпечне освітнє середовище і психолого-педагогічний супровід освітнього процесу.
Завдання педагогів — допомогти дітям подолати негативні наслідки травмівних подій та адаптуватися до нових обставин їхнього життя.
Планувати освітній процес педагоги мають, орієнтуючись на тривале перебування в природному середовищі із залученням усіх природних ресурсів (повітря, вода, сонце, пісок, рослини, природне довкілля тощо), які сприяють загальному розвитку дитини та її освіті в цей період.
Освітню діяльність педагоги здійснюють на основі плану роботи на навчальний рік і літній період, що схвалила педагогічна рада закладу та затвердив керівник.
Календарний план передбачає організацію життєдіяльності дітей протягом дня на день / тиждень, два тижні — для груп дітей раннього віку.
Календарному плануванню освітньої роботи передують перспективне планування комплексів ранкової гімнастики та гімнастики після денного сну, загартовувальних заходів із зазначенням назв процедур і норм загартування, форм взаємодії з батьками (назва заходу, тема, дата проведення), завдання щодо виховання культурно-гігієнічних навичок.
Важливо формувати та закріплювати питання щодо культурно-гігієнічних навичок, які мають бути відображені в плануванні вихователя.
Приділіть увагу заходам безпеки в разі надзвичайної ситуації.
Проведіть Тиждень безпеки дитини. У його межах організуйте освітню діяльність з дітьми за напрямами:
-
правила безпеки під час евакуації, мінної безпеки;
-
правила дорожнього руху;
-
правила поведінки на вулиці, у транспорті, при зустрічах з незнайомими людьми;
-
правила безпечної поведінки під час відпочинку на сонці, у лісі, біля водойми;
-
користування електричними й газовими приладами;
-
запобігання харчовим отруєнням і кишковим інфекціям та ін.
При проведенні роз’яснювальної роботи серед вихованців щодо необхідності дотримання ними правил безпеки педагогам важливо говорити, що вони знають, як убезпечити себе, повторювати правила, як поводитися під час сирени, та правила безпеки під час обстрілів; закріплювати інформацію, яку дитина має знати відповідно до віку: власне прізвище та ім’я, адресу, кого з дорослих і де можна знайти, якщо дитина опинилась сама.
Систематично моніторте стан фізичного та психологічного здоров’я дітей протягом дня.
Проведіть підготовчу роботу:
-
інструктаж з питань безпеки життєдіяльності дітей, техногенної, пожежної безпеки та цивільного захисту, охорони праці працівників закладу;
-
поповнення та поновлення матеріалів для батьків (пам’ятки, буклети, рекомендації) щодо відпочинку з дитиною, профілактики травм і нещасних випадків із дітьми в літній період, інформації з домедичної допомоги дітям;
-
забезпечення дидактичними іграми та матеріалами для організацї художньої діяльності дітей на вулиці;
-
забезпечення іграшками для ігор з вітром, піском, водою тощо.
Затвердьте на початок літнього періоду режим дня в усіх вікових групах відповідно до орієнтовного розподілу часу на процеси життєдіяльності дітей та чинної програми, за якою працює заклад.
Створіть умови для максимального перебування дітей на свіжому повітрі, денного сну та різних видів відпочинку, відповідно до віку дітей.
У ЗДО, де призупинено освітній процес у зв’язку з воєнними діями, педагоги виконують функцію модераторів, які пропонують педагогічну підтримку родинного виховання батькам.
Щоб цей супровід був дієвим, у календарному плануванні на місяць / тиждень визначте теми та завдання, які надаватимете батькам у доступному форматі конкретного регіону: вайбер, телеграм за наявності комунікацій.
Для закріплення та формування у дітей знань і вмінь у межах вибраних тем педагогічної підтримки родинного виховання добирайте та відправляйте батькам невеликі завдання з урахуванням можливостей кожного вихованця.
Що порадити.
1. Онлайн-матеріали, розміщені на сайті МОН: «Сучасне дошкілля під крилами захисту», «THE LEGO FOUNDATION» — ігрові онлайн-взаємодії для дошкільнят.
2. Telegram-канал «Підтримай дитину» (https://t.me/pidtrumaidutuny), що створили педагоги та дитячі психологи за підтримки МОН.
Практичне заняття на тему "Я",
яке провела спеціаліст Ресурсного центру жінок та дівчат
(16.04.2024)
Говоримо українською.
(07.03.2024)
Як часто ми вживаємо кальковані форми й навіть не замислюємося, що це неправильно.
Кальковані форми слів чи висловів надто міцно вкорінилися в українську мову. Дуже часто мовці навіть не задумуються, що говорять неправильно. З одного боку, їх важко в цьому звинуватити – кальковані форми повторюють вчителі, ми чуємо їх з екранів телевізорів, читаємо в ЗМІ та в книжках. Бо кальки, по-перше, вже надто давно в нашій мові.
Та, з іншого боку, за кальки можна й посварити. Вивчення мови (як і будь-чого іншого) не закінчується після складання ЗНО. Ми вчимося все життя. Й тому так важливо спостерігати за своєю мовою, вишукувати помилки та виправляти їх.
Ба більше, спеціально для вас ми дібрали невеличку пам’ятку, як правильно говорити українською й не використовувати кальки. Звісно, це невичерпний перелік помилок – говорити про кальки та виправляти їх можна довго. Та треба з чогось починати.
Зберігайте цю пам’ятку собі та поширюйте серед своїх дітей, друзів та колег.
Говорімо українською грамотно!
Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає
Міжнародний день рідної мови.
(21.02.2024)
Це свято досить молоде. Воно було запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності.
Це свято є особливим для усіх нас, адже українська мова є найціннішим багатовіковим надбанням, душею нашого народу та його генетичним кодом. Протягом багатьох віків наші предки не лише відстоювали свободу рідної української землі, а й право на існування та визнання української мови.
Як і раніше, очевидна істина: мова має значення. Це та рушійна сила, яка об’єднала українців і весь світ та веде до перемоги України. Підтримувати культурне розмаїття, захищати мови корінних народів, утверджувати українську мову як державну, посилювати обороноздатність держави – наше спільне завдання.
Наразі ми знову мусимо ставати на захист рідної мови. Ворог добре знає: відібравши мову, він привласнить собі душу народу, його культуру й традиції, а також історію.
Українською мовою розмовляли наші діди та прадіди, а матері та бабусі співали колискові! Народ наш сміявся і плакав рідною мовою. Шануйте і любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич й могутню силу. Збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь!
З Днем рідної мови!
Тренінг "Перша психологічна допомога
в умовах війни та надзвичайних ситуацій"
(20.02.2024)
Коучинг
"Патріотичне виховання: як зробити дієвим"
(14.09.2023)
Практичне заняття
"Виховання толерантності починається з педагога" (17.08.2023)
Департаментом кіберполіції, спільно з партнерами розроблено електронну платформу «МРІЯ», яка створена для об’єднання проєктів, реалізованих у синергії Кіберполіції України та волонтерів. Основна мета – протидія кремлівській пропаганді та фейковим проросійським ресурсам у мережі Інтернет.
З метою популяризації даного проєкту просимо Вас ознайомитися з інформацію про платформу «МРІЯ».
-
Офіційний сайт проєкту: https://mriya.social/
-
Основний телеграм канал, де здійснюється комунікація з підписниками, а також надання завдань для блокування: https://t.me/stoprussiachannel
-
Офіційний бот для збору інформації про ворожу техніку, колаборантів, мародерів та іншу оперативну інформацію: https://t.me/ukraine_avanger_bot