top of page

Спеціаліст психологічної служби Кременчуцького ЗДО № 62

Зобенкова Оксана Геннадіївна

Stationary photo
Stationary photo

В рамках реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров'я "Ти як?", спрямованої на розбудову якісної системи надання послуг у сфері психосоціальної підтримки та розвиток культури піклування про ментальне здоров'я, яка була започаткована першою леді України Оленою Зеленською у травні 2022 року, в закладі облаштовано куточок "Ментальне здоров'я"

(березень 2024)

Stationary photo
1.JPG
2.JPG
3.jpg

Заняття для працівників 

"Ментальне здоров'я"

(05.03.2024)

Stationary photo
unnamed (1).jpg
wid2.jpg
Stationary photo
Stationary photo

Ігри для зняття втоми, напруги, агресії

Джерело: https://vseosvita.ua/library/ihry-dlia-zniattia-vtomy-napruhy-ahresii-559204.html

(22.12.2023)

Stationary photo

Проєкт "Коло турботи. Психологічне здоров'я кожної родини"

          пропонує звертатися на  гарячу лінію психологічної підтримки, якщо ваша дитина:

• лякається сирени чи гучних звуків;

• розфокусована і не може пристосуватися до нового місця;

• боїться відійти від вас навіть на крок. 

          Телефонуйте 0800331391 та отримайте професійну консультацію дитячого психолога.Щодня з 16:00 до 20:00

DEB1B235-872A-4582-B5F1-E2DE7A557F28.jpeg
Stationary photo

Розвиток та виховання почуттєвої сфери (емпатії) дошкільника

як основа профілактики та попередження булінгу

(Школа психологічного мінімуму)

1.jpg

Найважливішим компонентом емоційного розвитку дитини дошкільного віку є розвиток емпатії, а саме – здатності до співчуття і розуміння переживань та емоцій інших людей. Дитина, у якого розвинена емпатія, завжди увійде в положення тієї чи іншої людини і запропонує йому свою допомогу. Як виховується емпатія? Дитина вчиться емпатії на особистому досвіді. По-перше, чим більше дитина усвідомлює і приймає свої емоції, тим простіше йому розпізнавати почуття інших. І по-друге, спостерігаючи за поведінкою близьких йому дорослих, він вчиться висловлювати свої емоції і реагувати на емоції інших людей. Виховання емпатії проходить три етапи: •дитина вчиться розуміти свої емоції і почуття інших людей, вчиться їх передбачити (від народження до 4 років); •дитина вчиться емоційно реагувати на почуття інших людей, тобто співчувати (від 3 років до 7 років); •дитина вчиться відгукуватися на почуття інших, співчувати (від 5 до 7 років). Необхідні умови для розвитку емпаті: •розуміння і прийняття почуттів дитини оточуючими її близькими людьми в будь-якому віці: і в дитинстві, і в кризу 3-х років, і коли вона вже дорослішає, готуючись стати першокласником; •вміння розпізнавати почуття і емоції інших людей (цього дитину потрібно навчити); •ваш власний приклад щирого співпереживання і співучасті (її дитина сприйме несвідомо). Емпатія у дошкільнят найкращим чином формується в грі, де дитина може проявити свою ініціативу і самостійність. Формування емпатії у дошкільника - це запорука його легкої соціалізації, безпроблемного спілкування. Розвинені навички емпатії підштовхуватимуть дітей до успіху в житті. Тому дорослим обов’язково слід приділяти увагу розвитку емпатії поряд з розвитком інтелектуальних, комунікативних, пізнавальних, творчих та інших здібностей малюка. Будь-яка складна ситуація може стати шансом, щоб розвивати емпатію в дитини. Важливо, щоб доросла людина була готова до зустрічі зі складними почуттями. Коли дорослий не може впоратися зі своїми почуттями сам, то дитина відчуває себе зовсім безпорадною біля такого дорослого. Важливо пам’ятати, що хоча наші діти й народжуються із природними здібностями до емпатії та великодушності, розвиток цих рис характеру не відбувається природним чином, більше того, згасає, якщо їх залишити без уваги. Підготувала: практичний психолог Оксана ЗОБЕНКОВА

Stationary photo
IMG-6746.jpg

Психолого-педагогічний тренінг

"Творчий вихователь - обдарована дитина"

(16.11.2021)

изображение_viber_2023-08-22_12-09-13-895.jpg

Гра-тренінг

"Є проблема - знайдемо вихід разом"

(13.07.2023)

Stationary photo
Balls

Що таке «булінг»

та чому про нього треба знати всім батькам

​          Булінг - це відносно новий термін, який означає агресивну поведінку щодо окремої особи або групи з метою приниження, фізичного чи психологічного самоствердження.

         Булінг може проявлятись у вигляді психологічного тиску (образи, приниження, погрози, ігнорування) та фізичних знущань (удари, поштовхи, принизливий фізичний контакт, побиття та ін. Від боулінгу страждають і агресори, і жертви. Всі вони переживають емоційні проблеми, не вміють будувати стосунки з іншими. Мають проблеми психоемоційного розвитку. Вони  потребують підтримки дорослих, які б допомогли їм розвинути здорові відношення один з одним не лише в дитячому садку, школі, а й протягом усього їх подальшого життя.

          Чому діти стають жертвами булінгу?

          Психологи відмічають декілька основних причин:

      - занижена самооцінка;

    - домашня атмосфера (вдома таких дітей знецінюють, ображають, б’ють, принижують у присутності інших дітей.  Або навпаки - дитину звикли жаліти (нещасна, хвора, росте без тата), проявляють сліпу любов та виконують всі забаганки;

      - атмосфера в групі коли дитина-агресор шукає слабшого, сором’язливого.         

           Як міняється поведінка дитини?

          Дитина – жертва булінгу поводиться незвично:

  • не хоче одягатися вранці;

  • шукає будь-яку причину не йти до дитячого садка;

  • просить забрати раніше;

  • не контактує з однолітками у дворі;

  • грає наодинці.

          В дитячому садку:

  • не бере участі в спільній ігровій діяльності;

  • усамітнюється при любій нагоді;

  • часто губить свої речі, іграшки, бруднить одяг;

  • не має друзів в групі.

          Що робити батькам?

  • В першу чергу заспокоїтись,  дати відчути, що ви поруч. Будьте терплячими і делікатними – дитині неприємно говорити про ці речі. Не допитуйтесь.

  • Запропонуйте дитині подумати, коли вона почувала б себе у безпеці.

  • Запитайте, яка саме ваша допомога буде корисна дитині, вислухайте уважно. Можливо запропонуєте свій варіант.

  • Вчіть дитину знаходити способи реагування на ситуацію булінгу. Обговоріть, як і коли звернутись до дорослого за підтримкою і допомогою.

Stationary photo
bottom of page