top of page

          Уповноважений спеціаліст для невідкладних заходів реагування у разі виявлення фактів насильства та/або отримання заяв/повідомлень від постраждалої особи/інших осіб у Кременчуцькому ЗДО № 62  - вихователь-методист Дудник Наталя Олександрівна.

          У разі відсутності уповноваженого спеціаліста його обов'язки виконує  сестра медична старша Хвостій Тетяна Миколаївна.

Stationary photo

У Кременчуці працює Ресурсний центр для жінок і дівчат.

Там вам допоможуть знайти вихід з ситуації, яка може здаватись безвихідною та зробити своє життя безпечним.

(квітень 2024)

Balls

Кампанія "Викресли булінг" в ході акції "16 днів проти насильства"

Флешмоб "Скажи булінгу - ні"

(Грудень 2023)

Торгівля людьми

          Торгівля людьми - це злочин, жертвами якого можуть виявитися чоловіки, жінки, діти як з метою примусової праці, так і сексуальної експлуатації. За даними Міжнародної організації праці, 21 мільйон людей у всьому світі є жертвами примусової праці. Чоловіки, жінки та діти потрапляють до рук торговців людьми як в своїх країнах, так і за кордоном. При цьому страждають всі країни, будь то країна походження, транзиту або призначення.

          Рабство як в стародавній, так і сучасній формі - явище не тільки ганебне; це, за словами борця за скасування рабства Джона Уеслі, «огидна сукупність всіх гидот», якій немає місця в нашому світі. 

          У 2010 році Генеральна Асамблея прийняла Глобальний план дій по боротьбі з торгівлею людьми, закликавши уряди в усьому світі вжити скоординованих і послідовних заходів, щодо перемогти над цим злом. План передбачає інтеграцію боротьби з торгівлею людьми в більш широкі програми ООН для того, щоб прискорити темпи розвитку і підвищити ступінь безпеки в усьому світі. Одним з найважливіших положень Плану є створення цільового фонду ООН для добровільних внесків на користь жертв торгівлі людьми, особливо жінок і дітей.

          У 2013 році Генеральна Асамблея провела зустріч на високому рівні для оцінки ходу здійснення Глобального плану дій. Держави-члени також прийняли резолюцію A / RES / 68/192, проголосивши 30 липня Всесвітнім днем боротьби з торгівлею людьми і заявивши, що в такий день необхідно «підвищувати обізнаність про стан жертв торгівлі людьми і заохочувати і захищати їх права».

         

360_240_1532945408-3805_edited.jpg
Stationary photo

          Головною метою, переслідуваної таким рішенням, було підвищення обізнаності суспільства про торгівлю людьми. Тіньова злочинна сфера в багатьох державах прийняла масовий характер. Жертвами работоргівлі стають незахищені категорії людей. Відзначення світовою спільнотою цього свята допомагає об’єднати зусилля країн всього світу щодо виявлення і боротьби зі злочинною діяльністю в цьому напрямку.

         У цей день Генеральний секретар ООН виступає з посланням. Громадські рухи публікують відомості про торгівлю людьми, рабство. Проводяться флешмоби, виставки. Журналісти розповідають про боротьбу з невільничим ринком, життя активістів, які протидіють ганебному явищу.

          Перші урочистості пройшли 30 липня 2014 року. Україна докладає багато зусиль у сфері протидії торгівлі людьми, прийнятий Закон України «Про протидію торгівлі людьми», впроваджений  Національний механізм взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми.

          Багато людей постраждали від трудової експлуатації, від сексуальної, від продажу дітей, є особи були втягнені у злочинну діяльність, є особи які були  втягнуті у збройний конфлікт, багатьох експлуатували у полон.

Stationary photo
Stationary photo
Stationary photo

ФАКТИ, ЯКІ ТРЕБА ЗНАТИ ПРО ТОРГІВЛЮ ЛЮДЬМИ

1

- Торгівля людьми - це експлуатація людей з метою отримання вигоди.

- Як правило, жертви потрапляють у трудове, сексуальне або домашнє рабство.

- Торгівля людьми - найбільш дохідна злочинна діяльність, що приносить щорічний дохід, оцінюваний в 150 мільярдів доларів США.

- Особливо вразливі ті особи, які через бідність або відсутність роботи мають намір в пошуках кращого життя погодитись на пропозицію роботи, пов’язану з переїздом в інший район чи за кордон.

2

- У сучасному рабстві перебувають понад 20 мільйонів людей.

- У більшості випадків люди стають жертвами торгівлі людьми через обман чи шляхом примусу.

- Злочинці – як правило, люди, яких жертви добре знають і довіряють їм.

- Коли люди стають об’єктами експлуатації, вони змушені працювати багато годин поспіль, або взагалі не отримуючи винагороди за свою працю, або отримуючи мізерну оплату. Крім того, жертви можуть нерідко піддаватися фізичному або психологічному насильству.

3

- Найчастіше у жертв забирають документи і примушують платити вигадані борги.

- Торгівля людьми – це глобальне явище, яке має місце прямо зараз в кожній без винятку країні.

- Привабливі пропозиції з працевлаштування можуть виявитися пасткою торгівців людьми. Це означає, що зароблених коштів ви не отримаєте. Це означає, що вас можуть бити, залякувати та змушувати виконувати роботу, яку ви не хочете робити.

Stationary photo
Balls

ЯКЩО ЗНАЙШЛИ РОБОТУ ЗА КОРДОНОМ?
ПЕРЕКОНАЙТЕСЯ, ЧИ ВСЕ БЕЗПЕЧНО

Stationary photo

ТЕЛЕФОНИ ГАРЯЧИХ ЛІНІЙ З ПИТАНЬ ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ ТА КОНСУЛЬТУВАННЯ МІГРАНТІВ

527 (безкоштовні дзвінки з мобільних телефонів в Україні) - національна безкоштовна гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 

 

0-800-505-501 – безкоштовні дзвінки зі стаціонарних телефонів в Україні

527.org.ua – електронні консультації

Єдиний контакт-центр системи безоплатної правової допомоги

 

Графік роботи гарячої лінії:

Пн - нд з 08:00 до 20:00

(044)2547430 Департамент боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми Національної поліції Укра

 

0 800 213 103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів)

Stationary photo

Домашнє насильство

 Куди варто звернутися у випадку домашнього насильства:

- до Національної поліції за номером 102 та повідомити про факт  насильства;

- на Урядовий контактний центр 15-47, де цілодобово надають інформаційні, психологічні та юридичні консультації чоловікам та жінкам, які постраждали від домашнього насильства, насильства за ознакою статті, насильство стосовно дітей, або з питань загрози виникнення такого насильства та психологічної допомоги потерпілим від домашнього насильства жінкам, чоловікам, дітям;

- до безкоштовного номеру системи безоплатної правової допомоги 0800-213-103;

- до національної "гарячої лінії" з питань запобігання домашнього насильства, торгівлею людьми та гендерної дискримінації

0-800-500-335 або 116-123 (короткий номер з мобільного).

          

Stationary photo
Stationary photo
8.jpg

 Тренінг 

"Як не стати учасником булінгу"

(05.10.2023)

Stationary photo
bottom of page